Next Generation
Nie jesteś zalogowany na forum.
Strony: 1
Co to takiego?
Próby księżycowe (moonmaking) polegają na umówionym wcześniej ataku, który ma na celu utworzenie pola zniszczeń na tyle dużego, aby mógł powstać księżyc.
Z kim mogę się tak umówić?
Próbę księżycową możesz przeprowadzić z każdym graczem. Najczęściej jednak próby takie występują między członkami jednego sojuszu. Na niektórych uniwersach są też gracze (czasem całe sojusze), którzy wyspecjalizowali się w przeprowadzaniu takich prób.
Kto musi stracić flotę?
Nie ma tutaj ustalonej reguły, tak więc to gracze ustalają między sobą przebieg próby. W najczęstszym przypadku jeden z graczy atakuje planetę drugiego, na której obrona jest na tyle silna, aby pokonać flotę agresora.
Innym wariantem jest walka flot agresora i obrońcy, generująca duże pole zniszczeń.
jakich statków najlepiej użyć
Jaka obrona będzie potrzebna
Kto zbiera szczątki po flocie?
Szczątki mogą zostać zebrane przez dowolnego gracza (także niebędącego atakującym ani obrońcą) pod warunkiem, że w ostateczności trafią one do właściciela zniszczonej floty, z której powstały lub do osoby od niego słabszej punktowo. Złomu z próby nie może otrzymać konto silniejsze niż to którego flota w wyniku próby została zniszczona.
W przypadku zebrania i odesłania złomu przez innego gracza, słabszego punktowo niż właściciel zniszczonej floty konieczne jest wysłanie zgłoszenia pożyczki recyklerów(aby uniknąć pushu):
Ticketowy System Zgłoszeń
Jeśli straty poniósł każdy z graczy (agresor i obrońca) wówczas każdy z nich może zachować proporcjonalną do strat część złomu (zebrać złom i odesłać go do odpowiedniego gracza (z późniejszym zgłoszeniem pożyczki recyklerów) może nadal każdy z graczy).
Czy mogę wysłać do gracza A surowce na zbudowanie floty, którą mnie zaatakuje?
Czy jeżeli ja wysłałbym komuś surowce na zbudowanie myśliwców, ten ktoś by je na mnie rozbił, to rozumiem, że mogę zebrać złom bez podejrzenia o push bo te surowce i tak były moje, czy tak?
W takiej konkretnie sytuacji, należy najpierw zgłosić chęć przeprowadzenia próby moonowej(na zasadzie handlu, do 72h) do GO, Operator podejmuje decyzje czy gracze mogą przeprowadzić taka wymianę. Niezależnie od tego czy surowce do zbudowania mają trafić do silniejszego czy słabszego gracza, warunkiem koniecznym jest zachowanie 72h od transportu. W przeciwnym wypadku takie wymiany surowców mogą być traktowane jako push. Całość złomu z takiej próby może trafić do: właściciela surowców z których statki zostały zbudowane lub gracza słabszego z pośród tych dwojga(może oczywiście spełniać oba warunki, być niżej w statystykach i być właścicielem surowców).
Chcemy zrobić sobie nawzajem próby na taki sam procent. Czy każdy z nas musi lecieć recyklerami za swoją flotą, czy też możemy zebrać szczątki po flocie przeciwnika?
W przypadku, gdy próby odbywają się na taki sam procent (floty są identyczne) i odstęp pomiędzy nimi nie przekracza 72h można zebrać szczątki po flocie przeciwnika zamiast swojej.
Czy próbę księżycową trzeba zgłaszać GO?
Nie, prób księżycowych nie trzeba zgłaszać do GO. Trzeba natomiast zgłosić pożyczkę recyklerów (od gracza słabszego dla gracza silniejszego) jeśli taka pożyczka miała miejsce.
Jak zwiększyć szanse na powstanie księżyca w czasie próby?
Szanse można zwiększyć tylko i wyłącznie zwiększając liczbę statków, które ulegną zniszczeniu (do liczby potrzebnej na uzyskanie 20%).
Szansa na powstanie księżyca nie zależy od rodzaju niszczonych statków ani żadnych zachowań takich jak np. wylogowanie się przed próbą czy wystąpienie z sojuszu.
Większą szansę daje mniejsza liczba prób na duży procent niż dużo prób na mały (np. jedna próba 20% to większa szansa niż 2x10%)
Jakie statki są najlepsze do próby księżycowej?
Pod względem kosztów najlepsze są lekkie myśliwce, jednak wymagają silniejszej obrony na ich zniszczenie. Z tego powodu w próbach księżycowych często biorą też udział transportery i sondy szpiegowskie.
Czy opłaca się mieć księżyc?
Tak, na księżycu można zbudować pewne budynki, których nie można zbudować na planecie. Jest to Falanga czujników, za pomocą której możesz skanować przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu poruszających się w niej flot. Możesz wtedy tak skoordynować ataki, żeby zaatakować wrogą flotę w chwili zetknięcia się z planetą. Drugim takim budynkiem jest Teleporter, który pozwala na przemieszczanie floty miedzy galaktykami bez strat czasowych (pod warunkiem posiadania dwóch księżyców i zbudowania go na każdym z nich).
W jaki sposób działa falanga czujników?
Przy użyciu falangi czujników można wykryć poruszające się floty. Planeta startowa lub docelowa takiej floty musi jednak znajdować się w zasięgu falangi(patrz Wzory). Sam skan, który każdorazowo kosztuje 5k deuteru, przeprowadza się z poziomu zakładki Galaktyka (należy być na księżycu). Po kliknięciu na nazwę planety otworzy się okno pop-up, w którym będą wyszczególnione wszystkie loty odbywające się z- i na skanowaną planetę. Obok każdego lotu będzie podany czas przylotu do celu, kolorem pomarańczowym będą zaznaczone informacje o misjach pokojowych, a kolorem czerwonym nieprzyjazne floty.
Wielkość floty można zobaczyć w przypadku flot startujących, jak i flot powracających, po najechaniu na ikonkę floty.
Przy skanowaniu planety z polem zniszczeń nie zobaczysz floty, która leci na tę planetę z misją "Zbieraj" (aby wykryć tę flotę trzeba by było skanować planetę, z której wystartowała).
Tak samo wygląda sytuacja przy skanowaniu planety posiadającej księżyc, skan falangi nie wykaże flot lecących z/na księżyc, a jedynie te statki,
które lecą na samą planetę. Połączenie obu faktów daje możliwość ukrycia swojej floty poprzez wysłanie jej z księżyca na dowolne pole zniszczeń.
Osoba, która jest skanowana przy użyciu falangi czujników nie dostaje żadnego raportu.
W jaki sposób działa teleporter?
Teleporter pozwala na przesłanie jednorazowo nieograniczonych ilości jednostek floty do drugiego swojego teleportera (tak więc trzeba mieć dwa księżyce i dwa teleportery). Użycie teleportera nic nie kosztuje, jednak operację wysyłania jednostek można wykonać najwcześniej dopiero godzinę po ostatniej teleportacji.
Od czego zależy wielkość (średnica) księżyca? Mogę ją zwiększyć?
Średnica księżyca jest wybierana losowo w momencie jego powstawania. Istnieje nieudokumentowany związek między wielkością księżyca, a ilością szczątków z których on powstał, jednak nie jest to ścisła zależność. Można powiedzieć, że im więcej było szczątków tym większa jest SZANSA na powstanie większego księżyca, ale równie dobrze księżyc powstały ze złomu na 1% może być większy od tego, który powstał z 20%.
Wielkości powstałego już księżyca nie można w żaden sposób zmienić, żadne kolejne bitwy nie mają wpływu na istniejący już księżyc.
Offline
tan na oko to SS są źle podane wartości bo powinno być zawsze ilość LM *4 a tu nie bardzo się zgadza
na naszym serwerze na 20% potrzebne jest 3336 szt SS
Offline
A podane jest 3334
Offline
podane jest 1667 chyba że źle czytam
Offline
W tabelce, Czy w tekście?
Wiadomość dodana po 45 s:
W tabelce, Czy w tekście?
Offline
w tabeli
tekstów takich długich nie czytam
Offline
w tabeli po prawej patrz na 60%
Offline
Strony: 1
[ Wygenerowano w 0.033 sekund, wykonano 11 zapytań - Pamięć użyta: 691.93 kB (Maksimum: 806.36 kB) ]